Działalność

Działalność

Społeczną działalnością z jego biografii można by obdzielić przynajmniej kilka osób. Od lat działa w mieście, skutecznie forsuje swoje pomysły w radzie, pomaga innym, a kiedy trzeba zakasuje rękawy i wozi worki z odzieżą. Jak mówią o nim inni: nie zawodzi nigdy, zwłaszcza jeśli chodzi o ludzi.

Jako przedsiębiorca od 1990 roku wie, jak ważne jest doświadczenie biznesowe. Umiejętność skutecznego zarządzania firmą, dostosowanie jej do nieustannie zmienającego się rynku, umiejętność przewidywania zmian oraz podejmowania dobrych decyzji na przestrzeni ponad 25 lat dały mu wiedzę przydatną w pracy, w działalności społecznej, a przede wszystkim w relacjach z ludźmi.

Jako pracownik dąbrowskiego MOPS-u od 2004 roku na co dzień spotyka się z faktycznymi problemami mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Zna bolączki ich dnia codziennego. Jako wieloletni radny konsekwentnie i od wielu lat działa w imieniu dąbrowiaków, wierząc, że nadana mu przez nich funkcja społeczna - zobowiązuje.

Inicjatywy

O wielu lat inicjuje wiele działań, które na stałe wpisały się w kaledarz dąbrowski. Co roku wraz z DWS organizuje wigilię dla niepełnosprawnych, zimową zbiórkę odzieży dla potrzebujących, cykliczne zbiórki krwi w ramach akcji krwiodawstwa, ogólnopolska akcję zdrowego wydawania owoców i warzyw dla mieszkańców. Przez siedem lat w sezonie zimowym zapewniał ciepłe posiłki potrzebującym. W tym czasie wydawał na plebani 100 litrów zupy codzienne.

Od wielu lat działa też na polu sportowym, pomagając dzieciom i młodzieży w ich małych i dużych marzeniach związanych z piłką. Współorganizuje m.in turnieje piłkarskie EDBO CUP, jest współzałożycielem dąbrowskiego klubu MUKP, który działa już od 11 lat i w tym czasie znacznie się rozwinął. Corocznie organizuje dla dzieci w Mydlicach Dzień Dziecka, na który ściągają rodziny z całego miasta. Jest autorem cyklicznych wycieczek dla najmłodszych w ramach szkolnych konkursów, m.in do polskiego parlamentu. Za swoją działalność zyskał tytuł m.in. "Amikusa Szkoły" oraz złotą odznakę "Białej Laski".

Inicjuje też szereg akcji społecznych, które mają ułatwić życie dąbrowiakom, m.in. "Poznaj swojego dzielnicowego. Bezpieczne miasto, dzielnica, ulica", jest autorem akcji "Bezpieczna kobieta", kursu samoobrony dla dąbrowianek. Od niedawna współorganizuje też dąbrowski festiwal dla kobiet "Cała ja!".

Znany jest ze swojej uważności na ludzi starszych, inicjowania dla niech wielu akcji i uroczystości, a także wspierania ich potrzeb w radzie.